Festival Program

Day 1 - 12 December 2023

  • Uşak Üniversitesi Sinema Salonu12.00-13.00 Ulusal Finalist Seçkisi: “Bakırköy Underground”, “Birlikte Yalnız”, “Defineciler” 13.00-14.00 Ulusal Finalist Seçkisi:“Ben Sen O, Biz Siz Onlar”, “Cevizin Altında”, “Dinamo Mesken” 14.00-15.00 Ulusal Finalist Seçkisi:“Elma”, “Evcil”, “Farklı Bir Yas”, “Herkesin Yapabileceği Bir Şey” 15.00-16.00 Ulusal Finalist Seçkisi:“Her Şey Sinirimi Bozuyor”, “Kurdun Kutusu”, “Maşallah!”, “Onun Kalesinde 16.00-17.00 Ulusal Finalist Seçkisi:“Oyunbozan”, “Satışçının Bir Günü”, “Soğuk, Uzak ve Kirli”, “Tarihte Yaşanmamış Olaylar”, “Yavru Karınca”

  • Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi18.00-20.00 Açılış Töreni ve Kokteyl Açılış Filmleri: “Fatih the Conqueror”, “Last Call”

Day 2 – 13 December 2023

  • Uşak Üniversitesi Sinema Salonu10.00-11.00 Ulusal Öğrenci Filmleri Seçkisi:“Face to Face”, “Salto Mortale”, “Vuruyor Gol Oluyor”, “Zaman Usulca Fısıldadı” 11.00-12.00 Ulusal Yarışma Seçkisi:“Güneş, Ay ve Kadın”, “İleride Bir Karaltı Gördüm” 13.00-13.30:Retrospective of Bruno Carnide 13.30-14.00:"Whispers from the land of the dead" by Diogo Hayashi 14.00-15.30:Special Screenings by Bruno Riberio, Pedro Neves & Harry Holland 15.30-16.30 Uluslararası Finalist Seçkisi:“9th floor to the right”, “A bird called memory”, “Les chenilles” 16:30-17.30 Uluslararası Finalist Seçkisi:“An avocado pit”, “Auxiliaire”, “FairPlay”, “Poor Antonio” 17:30-18.30 Uluslararası Finalist Seçkisi: “Crack of dawn”, “Oasis”, “Tria” 18:30-20.00 Uluslararası Finalist Seçkisi: “Armat”, “Bark!”, “The birthday party”, “Tits”, “Fatih the conqueror”

Day 3 – 14 December 2023

  • Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi11.00-12.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“No key”, “Please hold the line”, “Power signal” 12:00-13.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Nude”, “Oliver the Giant”, “Pro pool”, “Rites”, “Shape of the Elephant” 13:00-14.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Sand”, “Sparks lampini”, “The Balkans Mirage A Journey on Wheels” 14:00-15.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“The Fence”, “The rebel radio that brought down a war criminal”, “The Temple”, “Through the deep West” 15:00-16.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Traces”, “Unfamiliars”, “Vapor” 16.00-17.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“White Ant”, “Will you look at me”, “Yellow”

  • Uşak Üniversitesi Sinema Salonu10.00-11.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“5/3/0”, “A bright sunny day”, “Affricate” 11.00-12.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Acid base”, “Adjustment”, “Alcibiades” 12:00-13.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“All inclusive”, “Aqueronte” 13:00-14.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Asterion”, “Baby”, “Bergie”, “Bestial ones” 14:00-15.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Beyond the sea”, “Blond Night”, “Daydreaming so vividly about our Spanish holidays” 15:00-16.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Catching birds”, “Central Hospital”, “Cherries” 16:00-17.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Ditch”, “Further and further away”, “Happiness is like sand” 17:00-18.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“How she didn’t die”, “Made of flesh”, “Maurice’s bar” 18:00-19.00:“In their dreams all jellyfish are wet”, “Lava”, “My Girlfriend” 19:00-20.00:“Nanitic”, “Nada de todo esto”

Day 4 – 15 December 2023

  • Uşak Üniversitesi Sinema Salonu10.00-11.30 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Belgesel Dalı Finalistleri Gösterim & Söyleşi: “Kennedy’nin Doğuşu”, “Onlar İçin İmroz”, “Zeryam” 11.45-13.45 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Kurmaca Dalı Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Aile Fotoğrafı”, “Apartman Boşluğu”, “Cenk”, “Sonsuza Dek Birlikte?” 14.15-15.15 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Deneysel Dalı Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Ben, Ben ve Ben”, “Geriye Sarılmış Kasetler”, “Pamuk Prenses ve Cüce” 15.30-17.00 Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Oyunbozan”, “Soğuk, Uzak ve Kirli”, “Tarihte Görülmemiş Olaylar” 17.15-18.45 Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Dinamo Mesken”, “Elma”, “Evcil” 18.45-19.45 Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Farklı Bir Yas”, “Yavru Karınca”

  • Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi13.00-17.30 Special Screening:“Make Way for the Jury”

  • Club Ahenk22.30-00.00:“UFF X After Party: DJ GunselX”

Day 5 – 16 December 2023

  • Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi12.00-13.00 Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Satışçının Bir Günü”, “Defineciler” 13.15-14.15 Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Ben Sen O, Biz Siz Onlar”, “Maşallah!”, “Her Şey Sinirimi Bozuyor” 14.30-16.00 Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri Gösterim & Söyleşi:“Onun Kalesinde”, “Kurdun Kutusu” 16.30-17.30 Special Screening with Q&A:“Acid Base and Iranian New Wave” by Shirin Ekhlasi 19.00-21.00:Kapanış & Ödül Töreni

Day 6 – 17 December 2023

  • Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi09.00-10.00 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Finalistleri:“Aile Fotoğrafı”, “Apartman Boşluğu”, “Ben, Ben ve Ben”, Cenk”, “Geriye Sarılmış Kasetler” 10.00-11.00 Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Finalistleri:“Kennedy’nin Doğuşu”, “Onlar İçin İmroz”, “Pamuk Prenses ve Cüce”, “Sonsuza Dek Birlikte?”, “Zeryam” 11.00-12.00 Uluslararası Yarışma Finalistleri:“9th floor to the right”, “A bird called memory”, “Les chenilles” 12:00-13.00 Uluslararası Yarışma Finalistleri:“An avocado pit”, “Auxiliaire”, “FairPlay”, “Poor Antonio” 13:00-14.00 Uluslararası Yarışma Finalistleri:“Crack of dawn”, “Oasis”, “Tria” 14.15-15.15 Special Screening with Q&A:Retrospective of Bruno Carnida 15.30-17.30 Special Screening with Q&A:Retrospective of Bogdan Mureşanu

Day 7 – 18 December 2023

  • Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi09.45-10.45 Ulusal Yarışma Finalistleri:“Bakırköy Underground”, “Birlikte, Yalnız”, “Defineciler” 10.45-11.45 Ulusal Yarışma Finalistleri:“Ben Sen O, Biz Siz Onlar”, “Cevizin Altında”, “Dinamo Mesken” 11.45-12.45 Ulusal Yarışma Finalistleri:“Elma”, “Evcil”, “Farklı Bir Yas”, “Herkesin Yapabileceği Bir Şey” 12.45-13.45 Ulusal Yarışma Finalistleri:“Her Şey Sinirimi Bozuyor”, “Kurdun Kutusu”, “Maşallah!”, “Onun Kalesinde” 13.45-15.00 Ulusal Yarışma Finalistleri:“Oyunbozan”, “Satışçının Bir Günü”, “Soğuk, Uzak ve Kirli”, “Yavru Karınca”, “Apartman boşluğu” 15.15–16.30 Tartışma:“Sinemacılar ve Festivaller - Aşk Nefret İlişkisi” 16.30–17.30 Söyleşi:Halim Ercan’la “Yönetilemeyen Oyuncu”

  • Pavo Kadıköy22.30-00.00 UFF X After Party:DJ Marija Sevic

Day 8 - 19 December 2023

  • Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi10.00-11.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Nanitic”, “Blond Night”, “Catching Birds”, “Oliver The Giant” 11.00-12.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi:“Daydreaming So Vividly About Our Spanish Holidays”, “Shape of the Elephant”, “Maurice's Bar”, “Sand” 12.00-13.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi: “Power Signal”, “Beyond the Sea”, “Asterion” 13.00-14.00 Uluslararası Yarışma Seçkisi: “5/3/0”, “Nude”, “In Their Dreams All Jellyfish Are Wet” 14.00-15.00 Uluslararası Yarışma Seçkici: “Acid Base”, “Traces”, “Unfamiliars”, “Yellow” 15.00-16.30 Uluslararası Yarışma Finalistleri: “Armat”, “Bark!”, “The birthday party”, “Tits”, “Fatih the conqueror” 16.30-17.30 Özeleştiri, Saçmalama & Kapanış Töreni:“apart the f*** up”