Festival Programı

12 Aralık Cumartesi

  • 13.00Resmi Açılış Töreni
  • 13.00-16.00 Atölye: Senaryo Yazarlığı (Yürütücü-Emre Doğan)
  • 17.00-19.00 Atölye: Sinemagraf ve Gif (Yürütücü-Nesli Özalp Tuncer)
  • 20.30 Açılış Konseri – Eve Dönüş Yok
  • 21.00 Açılış Filmi – Figurant / Yönetmen: Jan Vejnar
  • 21.30 Tüm seçkilerin gösterime girmesi
  • 21.30 Sergi Açılışı: Bergmanografi – Aykut Sağır

13 Aralık Pazar

  • 13.00-16.00Atölye: Senaryo Yazarlığı (Yürütücü-Emre Doğan)
  • 15.00-17.00Atölye: Sinemagraf ve Gif (Yürütücü-Nesli Özalp Tuncer)
  • 19.00-22.00Söyleşi: Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Yönetmenleri ( Yürütücüler: Ahmet Toğaç, Berfin Er, Nevra Ayan, Nurçin Karakay )

14 Aralık Pazartesi

  • 14.00-17.00Söyleşi: Ulusal Kısa Film Yarışması Yönetmenleri ( Yürütücüler: Ahmet Toğaç, Erinç Durlanık, Nesli Özalp Tuncer, Sidar Serdar Karakaş )
  • 21.00-22.00Ustalık Dersi: Natali Yeres (Yürütücü: Burak Kaplan)

15 Aralık Salı

  • 14.00-17.00 Söyleşi: Uluslararası Kısa Film Yarışması Yönetmenleri ( Yürütücüler: Ahmet Toğaç, Erinç Durlanık, Hanis Bagashov, Özgür Keşaplı Didrickson, Savaş Avcı, Seren Topaloğlu, Vahid Hosseini Nami )

16 Aralık Çarşamba

  • 14.00-17.00Söyleşi: Ulusal Kısa Film Yarışması Yönetmenleri ( Yürütücüler: Ahmet Toğaç, Erinç Durlanık, Nesli Özalp Tuncer, Sidar Serdar Karakaş )
  • 21.00-22.00Panel: Yorgos Lanthimos: Modern Trajediler; Donuk Jestler ve Sınırlı Dünyalar – Konuşmacı: Murat Tırpan

17 Aralık Perşembe

  • 14.00-17.00Söyleşi: Uluslararası Kısa Film Yarışması Yönetmenleri ( Yürütücüler: Ahmet Toğaç, Erinç Durlanık, Hanis Bagashov, Özgür Keşaplı Didrickson, Savaş Avcı, Seren Topaloğlu, Vahid Hosseini Nami )
  • 21.00-22.00Söyleşi: Teoman Kumbaracıbaşı (Yürütücü: Ahmet Toğaç)

18 Aralık Cuma

  • 14.00-17.00Söyleşi: Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışması Yönetmenleri
  • 18.00-20.00Ödül Töreni – Canlı Yayın

19 Aralık Cumartesi

  • 16.00-17.00Söyleşi: Jan Vejnar (Yürütücü: Burak Kaplan)
  • 21.00-22.00Söyleşi: Can Eren (Yürütücü: Ahmet Toğaç)

20 Aralık Pazar

  • 16.00-17.00Söyleşi: Eli Salameh (Yürütücü: Erinç Durlanık)
  • 21.00-22.00Söyleşi: Matthew Gandy
  • 22.00 Kapanış Töreni ve Kapanış Filmi – Nimic / Yönetmen: Yorgos Lanthimos