Nesli Özalp Tuncer
Tarih: 13-12-2020 | Saat: 15:00 - 17:00

Sinemagraf & GİF Atölyesi

Nedir?

Sinemagraf, sabit bir görüntü üzerinde, tekrarlanan küçük hareketlerin oluşturulması esasına dayanan bir tür canlı görsel tekniğidir. Fotoğraf üzerindeki animasyonlar, başı ve sonu belli olmayacak şekilde GİF olarak birbirini tamamlar niteliktedir.

Ne Yapacağız?

Sinema tarihinde önemli yere sahip filmlerin görselleri üzerinde sinemagraf ve gif tekniklerini kullanmayı deneyimleyeceğiz.

Nasıl?

Atölye, online olarak Zoom programı üzerinden yürütülecektir. Çalışma için Adobe Photoshop programı kullanılacaktır. Sizinle, başvuru formunda paylaştığınız e-posta adresiniz üzerinden iletişim kurulacaktır.

Başvuru sonrasında e-postalarınızı düzenli olarak kontrol ederseniz seviniriz.

Ne Zaman?

12 Aralık Cumartesi / 17:00 - 19:00
13 Aralık Pazar / 17:00 - 19:00

Her katılımcı bu tarihlerden sadece birini tercih edebilir.Kimdir?

1988, İzmir doğumludur. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Sinema alanında tamamlamıştır. 2014-2019 yılları arasında Bornova Belediyesi bünyesinde film atölyesinde eğitmen olarak çalışmış, film çözümleme etkinlikleri, kısa ve uzun dönem sinema atölyeleri düzenlemiştir. 2020 yılı itibari ile yine Bornova Belediyesi'nde Film Ofisi'ni hayata geçirmiş, sinema ve fotoğraf alanlarında eğitim, etkinlik ve ulusal/uluslararası projeler yürütmeye başlamıştır. Bağımsız bir yönetmen olarak filmleri ulusal ve uluslararası festivallerde pek çok ödül kazanmış ve gösterim seçkilerinde yer almıştır. Kısa ve uzun metraj film çalışmalarını sürdürmektedir.

Çalışmada görüşmek üzere...


BAŞVURU FORMU