Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali
Müzeyyen Sevtap Aytuğ
Tarih: 09-12-2021 | Saat: 13:30 - 15:00

Profesyonel Makyaj

Müzeyyen Sevtap Aytuğ, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletme Yönetimi İhtisas Programı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sinema ve TV Bölümü Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik eğitimi aldı. Yüksek Lisans Tezi Sinemada Profesyonel Makyaj, Sanatta Yeterlilik Tezi "Geçmişten Günümüze Türk Sinemasında Makyaj"dı.91 yılından itibaren 20 yıldan fazla süre boyunca gösteri dünyası için her şey konsepti ile sinema, televizyon ve sahne sanatlarının ihtiyaç duyduğu profesyonel makyaj, kostüm, aksesuar, dans malzemeleri ithalatı ve imalatı yapan bir firmayı kurdu ve yönetti. 2004 yılından itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü, aynı üniversitenin Tiyatro, Opera ve Bale Konservatuvar bölümleri ile Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde profesyonel makyaj eğitimleri verdi. Farklı Vakıf üniversitelerinde Dekan Yardımcılığı ve Bölüm Başkanlıkları görevlerinde bulundu.

2019 yılından itibaren Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölüm Başkanlığı görevini ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Denetleme Kurulu Üyesi, Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği Üyesi ve ICOM Dünya Müzeler Birliği üyesidir.

Etkinlik Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleştirilecektir.